Roboty koszące, czyli relaks

Roboty koszące, czyli relaks zamiast sobotniego koszenia trawy

Współczesna technologia w wielu aspektach staje się pomocna podczas obowiązków domowych. Dekada dla rozwoju technologii to bardzo dużo. Najlepszym tego przykładem są smartfony, które dekadę temu raczkowały. Oprócz nowoczesnych telefonów komórkowych na polu technologii pojawiły się roboty sprzątające, które z czasem stawały się coraz popularniejsze. Ostatnie lata zaś to wzrost popularności robotów koszących, które wyręczają właścicieli ogrodów w koszeniu trawy.

Roboty koszące, czym są oraz jak działają?

Jak sama nazwa wskazuje robot koszący jest urządzeniem, którego zadaniem jest zautomatyzowane koszenie trawnika, przy minimalnym wysiłku człowieka. Robot koszący działa bardzo podobnie jak robot sprzątający, ma własną stację dokującą do której powraca, aby naładować akumulator. Robota takiego można połączyć ze smartfonem przy pomocy specjalnej aplikacji, a następnie zaplanować harmonogram koszenie trawy.

W niektórych modelach, trawa może zostać podzielona na sektory, a te będą koszone według wskazań harmonogramu, np.: 1 raz w tygodniu.

Roboty koszące, czyli relaks

Jakiego robota koszącego wybrać?

Na rynku tego typu urządzeń, wraz ze wzrostem ich popularności, pojawia się coraz więcej. Nie warto jednak kupować marek mniej znanych i tych, które w produkcji robotów koszących nie mają doświadczenia. Jeśli szukamy robota dobrego jakościowo, który jednocześnie cieszy się zaufaniem klientów, warto zwrócić uwagę na roboty firmy Wiper. Wiper jest firmą, z półki premium, która na rynku istnieje od ponad 20 lat, dzięki czemu pozwalają oferować produkty najwyższej jakości. To co wyróżnia roboty marki Wiper, na tle innych firm, oprócz doświadczenia, to aż 6-letnia gwarancja na niektóre modele robotów. Producent w swojej ofercie posiada obecnie sześć serii robotów koszących.

Umów sie na darmową konsultację:

Roboty koszące, czyli relaks

Roboty koszące - rodzaje

  • SERIA I – seria robotów które są małe i zwrotne,
  • SERIA F – roboty z tej serii mogą pracować bardzo długo na jednym ładowaniu akumulatora,
  • SERIA K/KS – roboty o specjalnej modułowej konstrukcji,
  • SERIA Q – jeden model robota do koszenia trawników o dużym nachyleniu podłoża,
  • SERIA P – robot koszący wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne,
  • SERIA YARD – najbardziej wydajne roboty, które pozwalają kosić bardzo duże obszary.

Każda z wymienionych serii jest przeznaczona na inny metraż trawników oraz do innego typu ogrodów. Przyjrzyjmy się produktem z poszczególnych serii nieco bliżej.

Roboty koszące - seria I, F, K/KS

SERIA I
SERIA I to seria 4 modeli robotów, które są małe, lekkie i kompaktowe oraz bardzo wydajne. Roboty koszące z tej serii nadają do małych ogrodów, w których kluczową rolę będzie odgrywała zwinność i niewielkie gabaryty samego urządzenia. Roboty koszące SERII I mogą pracować na terenie od 1300 do 3500 m². Tylko niektórymi z modeli tej serii można zarządzać przy pomocy aplikacji mobilnej.
SERIA F
SERIA F to dwa modele robotów koszących od firmy Wiper. Urządzenia mogą kosić trawnik do powierzchni 5000m2, a dzięki wysokowydajnemu akumulatorowi roboty, mogą pracować nawet 7 godzin bez ładowania. Dzięki specjalnemu modułowi Connect roboty są bardzo wydajne, a połączenie z GPS- em sprawia, że urządzenia mapują cały teren przeznaczony do koszenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu robot omija teren, który został już skoszony, co prowadzi do optymalizacji pracy czasu koszenia trawnika.
SERIA K/KS
SERIA K/KS to trzy modele o innowacyjnej konstrukcji modułowej. Na roboty z tej serii producent udziela, aż 6-letniej gwarancji. Modułowa rama robotów sprawia, że tył robota i przód pomimo współpracy, są od siebie niezależne. Tylny moduł to serce robotów tej serii oraz ich napęd, natomiast przedni moduł to systemy tnące oraz specjalne czujniki, które wykrywają przeszkody. Taka konstrukcja robotów SERII K/KS sprawia, że urządzenia są bardzo wydajne oraz posiadają wysoką przyczepność bez względu na rodzaj powierzchni po jakiej poruszają się roboty. Roboty z tej serii mogą kosić trawnik na powierzchni od 1800 do 6000 m².

Roboty koszące, czyli relaks
Roboty koszące, czyli relaks

Roboty koszące - seria Q, P, YARD

SERIA Q
SERIA Q to jedno urządzenie, które jest skonstruowane w jednym celu, koszenie trawnika na terenie o bardzo dużym nachyleniu (nawet do 75%). Cechą charakterystyczną tego modelu jest napęd na wszystkie cztery koła, dzięki czemu urządzenie jest w stanie pracować w trudnych warunkach. Maksymalny obszar koszenia trawnika to 3500 m².
SERIA P
SERIA P to jedno urządzenie wyposażone w najnowsze technologie, takie jak: ekran dotykowy, nawigacja najnowszej generacji oraz cichsza mechanika samego urządzenia. Robota z tej serii można połączyć z aplikacją mobilną, a dzięki nawigacji GPS, koszenie trawnika odbywa się niezwykle szybko i wydajnie. Robot koszący z SERII P może pracować na obszarze do 7000 m².
SERIA YARD
SERIA YARD to dwa urządzenia o najwyższej wydajności. Dzięki tym robotom, można skosić trawnik o powierzchni do 10 000 lub 20 000 m². Oba modele sprawiają, że trawnik wygląda zawsze perfekcyjnie. W razie jakichkolwiek pytań warto skontaktować się z oficjalnym dystrybutorem marki Wiper, albo odwiedzić stronę wiperpolska.pl

Roboty koszące, czyli wygoda, która ma swoją cenę

Roboty koszące nie należą do urządzeń najtańszych, jednak decydując się na takie sprzęt, możemy być pewni, że zyskamy mnóstwo czasu na inne niezbędne rzeczy. Wiele serii robotów marki Wiper, sprawia, że każdy właściciel ogrodu, bez względu na jego rozmiar, znajdzie idealne urządzenie dla siebie. Później pozostaje tylko włączyć robota i cieszyć się dobrze skoszonym trawnikiem.

Umów sie na darmową konsultację:

POZNAJ ROBOTY KOSZĄCE WIPER

SERIA I

Małe i średnie ogrody

SERIA F

Solidny w każdym calu

SERIA K/KS

Modułowy jest lepszy

SERIA Q

Na duże pochyłości

SERIA P

Duże powierzchnie

SERIA YARD

Parki i duże tereny zielone